Ons Gümüş (XAGUSD) Teknik Analizi

Daha önceki twitter paylaşımlarımda altın/gümüş rasyosundaki önemli bir seviyeden dönüş için uyarmıştım. O zaman da açıkladım ama şimdi de kısaca hatırlatayım: Altın/gümüş rasyosunda yükselen bir kanalın üst çizgisinden dönüş vardı ve kısa vadede gümüşün altına göre daha güçlü olmasını bekliyordum. Tam da bu şekilde gerçekleşti ve yaklaşık son bir haftadır gümüş altına göre daha güçlü olma durumunu sürdürüyor. Kısa vadede bu durumun bir süre daha devam etmesi beklenebilir. Ancak unutulmamalı ki; altın/gümüş rasyosu uzun vadede hâlâ altının lehine olacak şekilde yükselişini sürdürüyor.

Aşağıdaki grafikte düşen fibonacci kanalı, yatay destek ve dirençler ile 5 ve 22 periyotluk VIDYA hareketli ortalamaları gösterilmiştir.Şu an Mayıs ayı başında görülmüş olan lokal dip seviyesinin bugün için gösterdiği direnç seviyesinde (22.15) bulunan gümüş, bu seviyenin üzerine çıkabilirse kısa vadede 23 doları hedefleyebilir. Bu seviye hem 22 periyotluk VIDYA'nın hem de düşen fibonacci kanalının 1 katsayılı çizgisinin geçtiği seviye olması açısından önemli.

Olası geri çekilmelerde 21.66 destek olarak takipedilebilir. Bu seviyenin altına iner ve kalıcılık sağlarsa 20.45 yeniden hedeflenir.

Bol kazançlar dilerim.

 

 

Ons Gümüş teknik analizi 15:04:33